najczęściej zadawane pytania

Darmowa lekcja próbna jest jak sama nazwa wskazuje za darmo. Dalsza nauka jest całkowicie dobrowolna.

Nasze lekcje kosztują 28 złotych za 55 minut lub 21 złotych za 25 minut. Naszą platformę wyróżnia wysoka jakość lekcji a także to, że zespół osób na całym świecie pracuje nad tym, aby nauka angielskiego była dostępna dla naszych klientów m.in. w Polsce w rozsądnej cenie. Znajdujemy takich nauczycieli, dla których nauczanie jest powołaniem.  Nie możemy ich przywieźć do Polski, ale możemy połączyć Was przez Internet. Możesz łatwo samemu zweryfikować warunki naszej nauki – po prostu zapisz się na darmową lekcję próbną i sprawdź. Warunki finansowe znajdziesz w zakładce cennik i płatności.

Native speakerzy posługują się językiem angielskim na co dzień a poprawnego akcentu nauczyli się od najwcześniejszego dzieciństwa. Dodatkowo, nasi lektorzy to specjaliści od komunikacji i są wysoko wykwalifikowanymi lektorami języka angielskiego. Wszyscy lektorzy podlegają weryfikacji przed przystąpieniem do nauczania w Better English LTS. Dlatego nauka u nas pozwoli Ci opanować angielski prawidłowy, bez polskiego akcentu. To dużo wyższa jakość nauki niż oferowana powszechnie w systemie nauczania.

 

Jest to zasadniczy i pełny kurs języka angielskiego (konwersacja, gramatyka, akcent, pisanie) w 6 etapach, który kończy się całkowitym opanowaniem języka na poziomie C2. Po zakończeniu tego kursu z native speakerem posługujesz się językiem angielskim w zasadzie tak dobrze jak językiem ojczystym. Z naszego doświadczenia, osiągnięcie takiego poziomu zajmuje około 2 lat od rozpoczęcia nauki na poziomie podstawowym, pod warunkiem, że nauka jest intensywna.

Online English Solutions LTS™ wszystkie lekcje są indywidualne, 1×1 z lektorem. Przez cały czas lekcji lektor jest wyłącznie do Twojej dyspozycji i poświęca Tobie 100% uwagi.

Tylko nauka w języku angielskim pozwala przestawić myślenie na język obcy i przełamać barierę językową. Nauka z użyciem języka polskiego – przeciwnie, uzależnia od komunikacji bez użycia angielskiego i spowalnia proces opanowania języka. Nasi studenci szybko przekonują się, że stosując nasze pomoce naukowe zaczynają porozumiewać się po angielsku nawet gdy wcześniej tego nie robili. Dlatego nasze lekcje odbywają się w zasadzie bez używania języka polskiego.

Lekcja z nami wygląda tak. Siadasz przed komputerem, logujesz się na Skype i spotykasz się tam z Twoim lektorem. Rozpoczynacie lekcję, podczas której lektor jest przez cały czas z Tobą i cały czas rozmawiacie przy użyciu Skype. Uczysz się mówić i rozumieć oraz prawidłowego akcentu. Jednocześnie przy użyciu interaktywnej tablicy i dostarczonych pomocy naukowych, wykonujecie ćwiczenia wykorzystując wypracowane przez nas pomoce naukowe. I tak lekcja po lekcji, na coraz wyższym poziomie. Zapraszamy do darmowej lekcji próbnej. gdzie szybko i całkiem za darmo poznasz naszą metodę nauczania.

Lekcje są dostępne 28 PLN za 55 minut lub 21 PLN za 25 minut. Lekcja odbywa się o takiej godzinie jaką wybierzesz. Uczysz się cały czas z tym samym, znającym Ciebie lektorem.

Nie ma innych osób w grupie oprócz Ciebie i lektora, nauka odbywa się 1×1 z native speakerem.

Pierwsza, darmowa lekcja próbna trwa 30 minut.

Jeszcze bardziej niż dorośli. Dzieci z reguły bardzo lubią, jak wiadomo, spędzać czas z komputerem. Z nami, zamiast klikać w Internet albo grać, świetnie bawią się nauką języka angielskiego. Dla dzieci mamy specjalnie przygotowane lekcje, które odbywają się w taki sposób, że dziecko traktuje je jak zabawę. Jednocześnie dziecko chłonie wiedzę i w młodym wieku uczy się mówić po angielsku. Warto pamiętać, że najlepiej uczyć się obcego języka w wieku dziecięcym.

Takie prośby zdarzają się u nas bardzo rzadko bo z naszego doświadczenia wynika, że uczniowie zaprzyjaźniają się z lektorami. Ale oczywiście jeżeli chcesz to możesz, przecież my jesteśmy tu dla Ciebie a nie Ty dla nas.

Tak, można i to bardzo szybko. Podczas lekcji kładziemy nacisk na mówienie, bardzo dobrze słyszysz lektora a on bardzo dobrze słyszy Ciebie. Lektor pracuje indywidualnie z Tobą nad przełamaniem bariery językowej. Koryguje Twoje błędy. Nie ma lepszej metody nauki języka niż praca 1×1 z lektorem. Jakość dźwięku jest taka sama, jak gdyby uczeń i lektor przebywali w tym samym pokoju. Co więcej, badania wykazały, że podczas rozmów online ludzie mniej się stresują i łatwiej wchodzą w dialog w obcym języku. Oczywiście nauka mówienia z wykorzystaniem Internetu jest skuteczna wtedy, gdy lekcja odbywa się z lektorem, a nie z programem komputerowym. Dlatego nasze lekcje prowadzi lektor.

Oczywiście. Dzięki interaktywnej tablicy realizujemy z naszymi studentami pełny program nauczania gramatyki. Posługujemy się analogicznym programem nauczania do tych, jakie niektórzy znają ze standardowych lekcji. Jednak nasz metoda 1×1 z lektorem daje dużo lepsze efekty, ponieważ cała uwaga nauczyciela jest skoncentrowana na uczniu. Bardzo pomocne są także multimedialne narzędzia które pozwalają na szybkie zapamiętywanie.

Oczywiście, po to tu jesteśmy. Dokładana instrukcja krok po kroku jak zacząć lekcje z nami w niecałe pięć minut znajduje się na naszej stronie – Kliknij tutaj.

Podczas tej lekcji zapoznasz się z naszą metodą nauczania i zobaczysz, jak  Better English LTS działa w praktyce. Nasi studenci przekonują się wówczas, że lekcja jest sam na sam z native speakerem oraz poznają jakość oferowanych lekcji. Podczas tej lekcji oceniamy także Twój poziom umiejętności i proponujemy właściwy poziom kursu. Pytamy Cię także o Twoje potrzeby i o cel Twojej nauki (przełamanie bariery językowej? korekta akcentu? Gramatyka? Specjalne potrzeby?) Oczywiście darmowa lekcja próbna nie zobowiązuje, dalsza nauka to Twój wybór.

Na podstawie lekcji próbnej zapisujemy Cię na odpowiedni kurs od A1 do C2 który będziesz kontynuować, aż do opanowania danego poziomu. Otrzymasz od nas bez dodatkowej opłaty materiały do nauki na Twoim poziomie. Będziemy uczyć Cię na tym poziomie do momentu, kiedy osiągniesz kolejny poziom, co jest uzależnione od wielu czynników, między innymi od tego jak często możesz odbywać lekcje.  Następnie przechodzisz na kolejny poziom i tak do skutku aż do osiągnięcia przez Ciebie biegłego angielskiego w mowie i w piśmie. Ponadto na Twoje życzenie realizujemy dla Ciebie spersonalizowany program np. ukierunkowany na poprawę wymowy, naukę gramatyki, przygotowanie do konkretnego egzaminu, lub kursy specjalistyczne.

Według Twoich potrzeb, oferujemy także specjalistyczne kursy języka angielskiego. Oferujemy między innymi:

 • Kurs wymowy American English
 • Pełny kurs gramatyki angielskiej
 • Kursy angielskiego dla podróżujących
 • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
 • Kurs Business English
 • Kursy dla lekarzy i pielęgniarek
 • Konwersacje na różnych poziomach zaawansowania
 • Przygotowanie do egzaminu maturalnego
 • Przygotowanie do egzaminów IELTS, TOEFL, Cambridge Exams (PET, FCE, CAE, CPE)
 • Wesołe lekcje angielskiego dla dzieci
 • Wiele innych możliwości. Na Twoje życzenie nasz lektor przygotuje indywidualne tematy.

Nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, oprogramowania ani kamery. Metoda komunikacji jest prosta i wymaga jedynie darmowego konta na Skype i Google. Wystarczy standardowy komputer stacjonarny PC lub Apple z głośnikiem i mikrofonem, kamera nie jest konieczna. Opanowanie naszych narzędzi zajmuje kilka minut, potem przystępujemy do nauki. Instrukcja znajduje się w zakładce Jak Rozpocząć, dostępnej także na stronie głównej.

Nauczanie w systemie jeden uczeń jeden lektor, to zupełnie inna nauka niż zajęcia w grupie. Lektor jest cały czas w 100% skoncentrowany na Tobie i uczy Ciebie, stosownie do Twoich potrzeb. Szybko przełamujemy tzw. barierę językową, przez zabawę uczymy Cię komunikować się. Zaczynasz mówić, nawet sama nie wiesz jak to się stało. Spróbuj!

Lektor jest przez cały czas z Tobą i cały czas rozmawiacie przy użyciu Skype. Dzięki temu uczysz się swobodnie rozumieć mówiony angielski. Co istotne, kiedy rozmawiacie, lektor poprawia Twoją wymowę i Twoją gramatykę. Jednocześnie przy użyciu interaktywnej tablicy wykonujecie ćwiczenia, wykorzystując wypracowane przez nas pomoce naukowe. Możecie też prowadzić konwersacje na wybrane tematy, podczas których realizowana jest również nauka wymowy i gramatyki. W ten sposób najlepiej wykorzystujesz Twój czas, jednocześnie uczysz się zarówno wymowy i rozumienia, jak i gramatyki angielskiej. Zapraszamy do darmowej lekcji próbnej, gdzie szybko i całkiem za darmo poznasz naszą metodę nauczania.

Staramy się ustalać z Państwem tygodniowy harmonogram, ale w żadnym wypadku nie jest on sztywny. Jednym z atutów nauki w  Better English LTS jest to, że można ustalać z lektorem porę kolejnej lekcji, najlepiej z jednodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli jesteś naszym stałym klientem to możesz w wolnej chwili skontaktować się z nami i znajdziemy Ci dostępnego lektora. Zawsze istnieje możliwość odwołania lekcji i przełożenia jej na inny termin, w końcu te lekcje są dla Ciebie.

Oczywiście lekcja odbywa się cały czas z lektorem. To odróżnia nas od operatorów Internetowych, którzy oferują materiały do wirtualnej nauki. U nas jesteś cały czas pod opieką dedykowanego Tobie lektora, który rozmawia z Tobą, poprawia Twoje błędy, uczy Cię poprawnego akcentu, zna Ciebie, motywuje Cię do nauki, żartuje z Tobą, pamięta Twoje oczekiwania i notuje Twoje postępy.

POZIOM A1

Potrafisz się przedstawić, zadawać proste pytania o wiek, miejsce zamieszkania, rzeczy, które posiadasz lub znajomych, oraz odpowiadać na podobne pytania. Rozumiesz proste zdania i potrafisz je używać w zakresie prostych potrzeb życia codziennego. Potrafisz odbyć bardzo prostą rozmowę, jednak Twój rozmówca musi starać się zrozumieć co chcesz powiedzieć, a sam musi mówić wyraźnie i często tłumaczyć to co ma do powiedzenia.

POZIOM A2

Potrafisz w prosty sposób opisywać Twoje otoczenie, oraz w prosty sposób wypowiedzieć się w sprawie Twoich najważniejszych potrzeb. Rozumiesz wypowiedzi związane z najistotniejszymi sprawami, takim jak wskazanie drogi, wykonanie prostej pracy, informacje dotyczące rozmówcy, jego rodziny i otoczenia.  Potrafisz porozumieć się w zakresie spraw wymagających prostej wymiany zdań na znane Tobie tematy.

POZIOM B1

Potrafisz zredagować wypowiedź ustną lub pisemną na tematy które Cię interesują lub są Ci znane. Rozumiesz już dość swobodnie standardowe wypowiedzi na temat znanych Tobie spraw dotyczących np. hobby, szkoły, pracy, wakacji. Potrafisz opisać Twoje doświadczenia, wydarzenia które Ciebie dotyczyły, oraz wypowiadać się na temat swoich planów dotyczących przyszłości. Radzisz sobie podczas podróży posługując się prostym angielskim i potrafisz porozumiewać się w tym zakresie.

POZIOM B2

Wypowiadasz się dość swobodnie i redagujesz tekst na określony temat, potrafisz argumentować i prezentować swój punkt widzenia. Rozumiesz już główne kwestie w bardziej złożonych tekstach na tematy nie tylko konkretne, ale także abstrakcyjne. Rozumiesz niektóre teksty i rozmowy z użyciem specjalistycznego języka, jeżeli dotyczy to Twojej sfery zawodowej lub Twoich zainteresowań. Jesteś w stanie przeprowadzić rozmowę z osobą, która posługuje się angielskim jako językiem ojczystym w sposób swobodny i bez szczególnego wysiłku.

POZIOM C1

Potrafisz wypowiadać się swobodnie i w razie potrzeby w sposób precyzyjny i rzeczowy. Dzięki temu bez trudu radzisz sobie w języku angielskim zarówno w kontaktach towarzyskich jak i w sprawach zawodowych. Jesteś w stanie napisać złożony tekst z użyciem zaawansowanej gramatyki angielskiej i dobrze dobranego słownictwa, zarówno w sprawach osobistych jak i na tematy profesjonalne. Potrafisz zrozumieć trudne i długie teksty na dowolne tematy. Masz już wyczucie żywego języka, rozumiesz ukryte znaczenia, przenośnie, aluzje. Osoby z którymi się komunikujesz zwracają uwagę na Twoją biegłość w posługiwaniu się angielskim.

 

POZIOM C2

 

Język angielski jest dla Ciebie drugim językiem, w którym jesteś w stanie komunikować się na podobnym poziomie do poziomu Twojego języka ojczystego. Wykorzystujesz język angielski całkowicie swobodnie zarówno w pracy jak i w życiu codziennym. Potrafisz korzystać z informacji z różnych źródeł i swobodnie je przetwarzać. Wykorzystujesz bogactwo języka, wyrazów bliskoznacznych, rozumiesz gry słowne i finezyjne sformułowania przy użyciu zaawansowanej gramatyki. Rozumiesz w zasadzie wszystko zarówno w języku mówionym jak i w literaturze. W sprawach zawodowych Twoja znajomość języka przekracza poziom dostępny dla osób spoza Twojej profesji, mimo że posługują się językiem angielskim jako językiem ojczystym.

 

Oczywiście. Dla osób, które jeszcze nie radzą sobie z komunikacją w języku angielskim oferujemy lekcje na poziomie zerowym ze specjalnie przygotowanymi lektorami. Korzystamy z obrazków i innych specjalistycznych materiałów które pozwalają takiej osobie rozpocząć przygodę z językiem angielskim. Cały czas mówimy do Ciebie a dzięki interaktywnym pomocom zaczynasz nas rozumieć. Tak jak Robinson Cruzoe nauczył mówić po angielsku Piętaszka, tak native speaker nauczy Cię podstaw komunikacji i pomoże Ci wykonać pierwsze kroki zanim trafisz na lekcje na poziomie A1.

Oczywiście. Wyznaczymy dla Ciebie lektora, który specjalizuje się w przygotowaniu do danego egzaminu np. First Certificate, inne egzaminy Cambridge (PET, FCE, CAE, CPE) albo IELTS, TOEFL lub do innego egzaminu, który zamierzasz zdać. Krok po kroku będziemy przygotowywać Cię do rozwiązywania zadań występujących na danym egzaminie. Będziesz przesyłać lektorowi rozwiązane przez Ciebie zadania a lektor będzie je sprawdzał. Nauczymy Cię pisać egzamin ze słuchu i przygotujemy Cię do redagowania wymaganych na egzaminie tekstów. Lektor będzie sprawdzał Twoje prace pisemne. Nauczymy Cię także pisać tekst według wymań danego egzaminu. Pokażemy Ci uniwersalne zwroty które pasują do różnych tematów tak abyś mógł e krótkim czasie napisać na egzaminie wysoko oceniany tekst.

Tak. Egzaminy te odbywają się według ustalonego schematu i polegają na rozwiązywaniu określonych typów zadań. Przygotowując do egzaminów szkolnych korzystamy z zadań i tekstów z egzaminów z lat ubiegłych. Podobnie jak w przypadku przygotowania do First Certificate, rozwiązujemy z uczniem zadania stosowane na danym egzaminie, przerabiamy ćwiczenia, uczymy napisać rozprawkę na podstawie odczytanego tekstu. Zaczynamy od czytania powoli, w sposób ułatwiony, potem już tak szybko, jak odbywa się to na egzaminie. Korygujemy błędy, sprawdzamy prace pisemne i przygotowujemy do rozwiązywania zadań. Oczywiście nie możemy zagwarantować wyniku egzaminu, ale możemy w bardzo dużym stopniu zwiększyć szanse ucznia na oczekiwany wynik. Nauka pod konkretny egzamin pozwala maksymalnie wykorzystać pozostały czas na jak najlepsze przygotowanie do jego zdania. A jednak, zdobyta wiedza i umiejętności zostają na całe życie. Często zdarza się, że po zdanym egzaminie uczeń kontynuuje z chęcią, z nami, dalszą naukę języka angielskiego.

 

Nie ma takiej potrzeby, podczas naszych lekcjach nie stosujemy kamer. Ważne jest to, że bardzo dobrze słyszysz lektora a lektor słyszy bardzo dobrze Ciebie. Ekran komputera wykorzystywany jest w naszej metodzie przez cały czas jako interaktywna tablica, na której wyświetlamy ćwiczenia i inne pomoce naukowe. Lektor udostępnia Ci to co potrzebujesz do nauki i widzi ćwiczenia, które wykonujesz. 

Kurs jest bardzo spersonalizowany, ale jest prowadzony według planu. Podczas darmowej lekcji próbnej pytamy o jaki kurs chodzi Klientowi. Czy bardziej o konwersacje czy o gramatykę, czy może chodzi o specjalne słownictwo potrzebne do konkretnego zawodu. Oczywiście lekcje prowadzone są według planu na ustalonym poziomie właściwym dla danej osoby. Kurs realizowany jest stosownie do postępów danej osoby, dopiero po opanowaniu materiału osoba przechodzi na kolejny poziom, aż do całkowitego opanowania języka angielskiego.

 1. Kliknij na podany niżej link „darmowa lekcja próbna” i zapisz się na pierwszą darmową lekcję (najbliższy termin jest już jutro o wybranej przez Ciebie porze). Gdy już klikniesz w ten link, znajdziesz się na stronie, na której zapisujesz się na darmową lekcję próbną.
 2. Termin lekcji próbnej wybierzesz klikając w kalendarz na odpowiednią datę godzinę.
 3. Następnie na dole strony na której będziesz wpisz w okienko: 1) Twoje imię i nazwisko (lub tylko imię jak wolisz) oraz 2) Twój adres mailowy. Wtedy wciśnij guzik „wyślij”. Jeżeli możesz, podaj od razu nazwę użytkownika Skype (Skype ID) i adres Gmail (jak założyć konto na Skype i Gmail i znaleźć Nazwę użytkownika Skype – odpowiedź znajdziesz poniżej).
 4. Po wciśnięciu „wyślij” na Twoim ekranie wyświetli się „Instrukcja”. Znajdziesz tam instrukcję jak rozpocząć darmową lekcję próbną. Ponadto znajdziesz tam okienka w które możesz wpisać adres Skype i Gmail, jeżeli wcześniej ich nie podałeś.
 5. Jednocześnie na podany adres mailowy otrzymasz potwierdzenie daty i godziny lekcji próbnej które wcześniej wybrałeś. Będzie tam również na wszelki wypadek link do Instrukcji o której mowa powyżej.
 6. Gdy nadejdzie wybrana przez Ciebie pora darmowej lekcji próbnej, usiądź wygodnie przed komputerem, zaloguj się na Skype i Gmail. Tam spotkasz się z naszym lektorem, który będzie na Ciebie czekał i poprowadzi Cię przez darmową lekcję próbną. Lektor pokaże Ci jak wyglądają lekcje i poprowadzi pierwsze – darmowe – zajęcia. Lektor zbada również Twoje umiejętności i ustali właściwy dla Ciebie poziom nauczania.  Lektor spyta Cię także o cel Twojej nauki i w razie potrzeby dobierze specjalny program. Jeżeli zdecydujesz się na naukę, to ustalicie, ile razy w tygodniu i o jakich porach chcesz mieć lekcje. Potem już – nauka.
 7. Teraz już możesz kliknąć na link darmowa lekcja próbna i postępując zgodnie z instrukcjami, jutro od rana możesz rozpocząć. Darmowa lekcja próbna nie zobowiązuje Cię do zapisania się na kurs ani do uiszczenia jakiejkolwiek opłaty.
 8. W razie jakichkolwiek wątpliwości kliknij w okno czatu które znajduje się w prawym dolnym rogu strony głównej a nasz agent udzieli Ci wszelkiej poprzedniej pomocy

Jak otworzyć konto na Skype i konto na Gmail

Konto na Skype i konto na Gmail są potrzebne do korzystania z naszych lekcji. 

Aby otworzyć konto na Skype kliknij tutaj.

Aby otworzyć konto na Gmail kliknij tutaj.

Nazwa użytkownika Skype

Uwaga: Nazwa użytkownika Skype (Skype ID) pozwala lektorowi znaleźć Cię na Skype dlatego prosimy o jej podanie. To nie jest Twój „nick”/imię  tylko specjalne ID, aby je odczytać:

– uruchom Skype, jeżeli nie jesteś zalogowana/zalogowany na Skype to zaloguj się.

– w lewym górnym rogu jest Twoje imię, kliknij tam

– zobaczysz nowe okienko, znajdź w nim „Profil w Skypie”, kliknij tam

– zobaczysz nowe okienko, znajdź w nim „nazwa użytkownika Skype”, skopiuj i wyślij do nas

Ostatecznie możesz zamiast tej nazwy podać Twój adres mailowy który wpisujesz logując się na Skype, w ten sposób też na ogół będziemy mogli Cię znaleźć. Natomiast nie będziemy niestety mogli Cię znaleźć po Twoim „nicku”/imieniu które używasz na Skype, bo takich samych „nicków”/imion jest na Skype bardzo wiele.

Close Menu
pl_PLPolski